"AM" Kategória

"AM" kategóriába tartozó kétkerekű jármű, amelynek legnagyobb tervezési sebessége a 25km/órát meghaladja, de nem több mint 45 km/óra, a motor hengerűrtartalma nem nagyobb 50 cm3-nél vagy a motor legnagyobb hasznos motorteljesítménye nem több 4 kw-nál! Az AM nemzetközi kategória, viszont a 16. életév betöltéséig csak belföldön jogosít vezetésre!

Tájékoztató (kattintson ide): "AM" Kategória.

Beiskolázás feltételei:

• Kiskorú esetén szülő írásos beleegyezése.
  • 13 és fél éves életkor betöltése. (A tanuló minimum 13 év 9 hónaposan tehet KRESZ vizsgát és járműkezelési (rutin) vizsgát, forgalmi vizsgát pedig 14 évesen.)
  • A beiratkozáskor szükség van személyi igazolványra vagy diákigazolványra, lakcímkártyára, Ha a jelentkező a 14. életévét betöltötte, diákigazolvány nem fogadható el.

A kétkerekű járművek vezetőinek oktatása során a tanuló felszerelése kötelezően:

a. Bukósisak

b. Szemüveg (a bukósisak kialakításától függően)

c. Protektoros hosszú nadrág és protektoros dzseki

d. Protektoros kesztyű

e. Magas szárú, zárt cipő vagy csizma

(A "c." pontban megjelölt öltözetet biztosítjuk tanulóinknak külön díj megfizetése nélkül!)

Díjszabás:

KRESZ tanfolyam díja: 30 000 Ft

Gyakorlati oktatás során kötelezően levezetendő gyakorlati órák száma 11 óra, mely során a kötelezően teljesítendő menettávolság 100 km.

Gyakorlati óradíj:

• Saját motorral: 4 500 Ft/óra (11 * 4 500 Ft = 46 500 Ft)
  • Az iskola által biztosított járművel és üzemanyagtérítéssel: 5 000 Ft/óra (11 * 5 000 Ft= 55 000 Ft)

Vizsgadíjak:
(a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Kft. által szabott díj)

KRESZ vizsga díja: 4 600 Ft

Járműkezelési (rutin) vizsga díja: 3 600 Ft

Forgalmi vizsgadíj: 3 600 Ft

Megjegyzés: Az első vezetői engedély megszerzésekor elsősegélynyújtásból is vizsgát kell tenni. (Elsősegélynyújtó tanfolyam mentesen is vizsgázhat.)

Elsősegélynyújtás vizsgadíja: 15 500 Ft

A FORGALMI VIZSGÁRA BOCSÁJTÁS FELTÉTELE, NEM CSAK A KÖTELEZŐ ÓRASZÁMOK MEGLÉTE, HANEM AZ ÚJ SZABÁLYOK SZERINT A MENETTÁVOLSÁG TELJESÍTÉSE IS!